Cestopis Korsika a Sardinie


Volání dálek - cesty, cestování, cestopisy  
 
Pokud byste mi chtěli poslat zprávu, máte k dispozici adresu

Počet shlédnutí od 28.10.2014:
4579Spřátelené stránky:


Vítejte na stránce, která vznikla na základě cesty po Korsice a Sardinii.

Byl to standardní zájezd, zakoupený u CK MAYER & CROCUS. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že nebudu psát cestopis, jako u jiných svých cest - považuji to za zbytečné. Měl jsem sebou videokameru a tak jsem sestříhal videodeník, ze kterého je jasné, kde jsme byli a co jsme viděli.
V prvních dnech jsme autobusem přejeli do italského přístavu Livorno a trajektem jsme se přepravili na Korsiku do přístavu Bastia. Plavba trvala asi čtyři hodiny. V Basttii jsme se nezdrželi, hned jsme přejeli do vnitrozemí ostrova do města Corte. Ubytovali jsme se v hotelu a odpoledne jsme věnovali prohlídce města.
Druhý den jsme autobusem přejeli nějakých pětadvacet kilometrů na jih k Tattone a odtud jsme udělali asi desetilikometrový trek k salaši Tola a k vodopádům nad ní. Vzhledem k suchému pozdně letnímu počasí nebylo v peřejích zrovna moc vody, na jaře jsou určitě zajímavější, ale zase nemusí být počasí tak stabilní.
Tím byl náš program v Corte vyčerpaný, byla to jenom taková "malá ochutnávka", jak jsme konstatovali. O den později jsme projeli ostrovem na jih do města Bonifacio. Tam jsme si udělali vyjížďku lodí kolem útesu, na kterém stojí město, prošli jsme se jeho uličkami a pak už jsme trajektem pokračovali na Sardinii.
Výchozí bod jsme si udělali v letovisku Isola Rosa na severozápadním pobřeží. Odtud jsme podnikali hvězdicovitě výlety do okolí, spíše po památkách než po přírodě. Nemá cenu vypisovat, kde všude jsme byli, koneckonců koho to zajímá, může se podívat do programu va webových stránkách cestovní kanceláře, dny programu byly přehozeny. V případě zájmu se můžete podívat na pětadvacetiminutový videodeník z cesty po Korsice a Sardinii, kde najdete trochu více podrobností o trase včetně map. Video se volá ze serveru youtube.cz:
Stejné video si můžete stáhnout i ze serveru uloz.to:

V rozlišení FullHD 1920x1080, velikost souboru 900MByte, kodek DivX: http://uloz.to/xmiPg7Di/korsika-a-sardinie-video-z-dovolene-2014-full-hd-avi

V rozlišení 800x448, velikost souboru 430MByte, kodek DivX: http://uloz.to/xhY46aV5/korsika-a-sardinie-film-z-dovolene-2014-avi


Na hlavní menu