Cestopis Japonsko - Plovoucí Toria na ostrově Miyajima


Volání dálek - cesty, cestování, cestopisy  
 
Pokud byste mi chtěli poslat zprávu, máte k dispozici adresuSpřátelené stránky:Zemi vycházejícího slunce, čili Japonsko, jsem navštívil se šesticí přátel v říjnu a listopadu 2008.


Otevřít mapu Japonska v samostatném okně

Po Japonsku jsme cestovali takřka výhradně vlaky společnosti JR, na které jsme si už v Evropě zakoupili paušální jízdenku, která nám platila prvních 21 dnů pobytu. V malé míře jsme také používali soukromé železnice, autobusy, metro, taxi, tramvaje a lanovky.
Pokoj v ryokanu
Pokoj v Ryokanu
Ubytování jsme si sháněli v malých levných hotelech, hostelech a ryokanech, což je název pro hotely zařízené v tradičním japonském stylu.
Stravovali jsme se v malých restauracích, kterých je v Japonsku dostatek, jídlo je tam chutné a není předražené (pozor, výjimka: maso je drahé, dost drahé je také ovoce a mléčné výrobky). Samozřejmě se tam podávají tradiční japonská jídla, na evropskou kuchyni jsme nenarazili. To bychom asi museli jít do velkých drahých restaurací. Běžné nákupy jsme vyřizovali v samoobslužných supermarketech, které jsou doslova na každém rohu.

Nudlová polévka s krevetami v restauraci (Y900)
Polévka s krevetami v restauraci
Do Japonska jsem odjížděl s představou, že je tam extrémně draho. O to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že toto tvrzení zdaleka neodpovídá pravdě. V Japonsku je totiž průměrná cenová úroveň zhruba na stejné výši jako v západní Evropě (při kurzu z října 2008, kdy jsem nakupoval 100japonských Yenů za 15.50Kč, tu bylo dokonce levněji).


V Japonsku jsem strávil 24 dnů a podle mých záznamů to cenově vypadalo takto:

Letenka: 12393 Kč (včetně všech poplatků)
Railpas 21 dnů: Y57700 / ca 8880Kč (koupen v Německu)
Doprava placená v Japonsku na místě: Y21600 (detaily viz itinerář)
Ubytování: Y86800 (detaily viz itinerář)
Strava:Y74250
Vstupy do památek a zahrad: Y16250 (detaily viz itinerář)
Úschova zavazadel ve skříňkách (5xY600): Y3000
Suvenýry: Y38100 (ale toto je silně individuální...)

Sečteno a podtrženo: Tato 24 dnů dlouhá cesta mě stála se vším všudy zhruba 59000 Kč, přičemž na místě jsem utratil v průměru ca Y10000 / den. (Nejsou započítány výdaje za knihy, které jsem použil pro přípravu na cestu a mapu do GPS-navigace).

K relativně příznivé bilanci této dovolené přispěla nemalou mírou i velmi výhodná letenka, zakoupená několik měsíců dopředu a slušný kurz české koruny vůči japonskému jenu v době před odjezdem.

Video natočené na této cestě:

(bylo zpracováno v roce 2008, pro Youtube bylo upraveno a zveřejněno v roce 2011)

Struktura stránek:
Zážitky z naší cesty najdete v cestopise.
Přesný popis cesty, to značí seznam navštívených míst včetně GPS-souřadnic, cen za vstupné, vlaky, hotely atd. najdete v Itineráři.
Pokud si chcete prohlédnout více snímků z naší cesty po Japonsku, navštivte fotogalerie.
Zajímavé odkazy, poznámky a postřehy najdete v sekci Poznámky.

  Na hlavní menu Vpřed: Cestopis Japonsko - část první