Cestopis Norsko


Volání dálek - cesty, cestování, cestopisy  
 
Pokud byste mi chtěli poslat zprávu, máte k dispozici adresu





Externí odkazy:

Cestopis T. Louna
Norsko vlakem



Počet shlédnutí od 15.3.2011:
9550





Spřátelené stránky:



Na těchto stránkách najdete stručný cestopis z mé dovolené, jejímž cílem bylo Norsko. Tuto cestu jsem si se vším všudy zakoupil u cestovní kanceláře Juhász (www.juhasz.cz) a konala se v srpnu roku 2009.


Ukaž mapu Norska v samostatném okně

Byl to zájezd s kombinovanou dopravou, do Norska jsme letěli se společností Norvegian (z Prahy do Bodø s mezipřistáním v Oslo). Zpět byla doprava zajištěna autobusem.

Navštívili jsme souostroví  Lofoty a Vesterály (Lofoten a Vesterålen) a pak jsme se postupně propracovávali směrem na jih. Překročili jsme polární kruh a zamířili jsme na Trondheim, pak byl na řadě Bergen a Oslo. Projeli jsme jižním cípem Švédska, novým mostem jsme přejeli do Dánska, kde jsme navštívili Kodaň. Pak jsme trajektem přejeli do Německa a už v podstatě bez zastávek do Česka. Detailní trasu cesty najdete v itineráři, a to včetně GPS-souřadnic jednotlivých navštívených míst.

Ubytování bylo zajištěno v kempech v chatičkách ve vlastních spacích pytlích. Stravování bylo zajištěno formou polopenze, tedy snídaně a večeře, které vařil  kuchař, který s námi byl po celou dobu zájezdu. Jídlo by jinak v Norsku bylo dost drahé, pokud by člověk nechtěl jíst celou dobu přivezené konzervy...

Doprava po Norsku byla zajištěna autobusem MAN, který měli na starost dva řidiči. Čtvrtým a posledním členem týmu cestovní kanceláře byl průvodce.

Cestování s cestovní kanceláří má své výhody i nevýhody.

K výhodám patří to, že se člověk nemusí téměř o nic starat – celý program zajišťuje cestovní kancelář. Další výhody jsou nezanedbatelné skupinové slevy při vstupu do muzeí nebo třeba na velrybí safari.

Hlavní nevýhodou je velikost autobusu – nemůže zastavit tak operativně jako menší auto – potřebuje nějaké parkoviště nebo odstavný pruh. Navíc tolik lidí vystupuje a nastupuje relativně dlouho, takže každá zastávka znamená zdržení. Sečteno a podtrženo, výsledkem bylo to, že autobus zastavoval na můj vkus velmi málo a protože nemám až na vyjímky ve zvyku fotit přes sklo z autobusu, nafotil a nafilmoval jsem méně materiálu, než bych chtěl.

Pokud si chcete přečíst něco málo o této relativně krátké cestě a případně si prohlédnout pár fotek, jste vítáni.

 

 

 


Na hlavní menu Vpřed: Cestopis Norsko - část první