Logo - cesty, cestování a cestopisy

JIŽNÍ THAJSKO
PHUKET

Cestopis


Zatímco první část cesty, která zahrnovala Bangkog a Severní Thajsko, byla rušná, plná přejezdů a spěchu, dalších 14 dní jsem se rozhodl věnovat odpočinku a relaxaci v klidu hotelu v oblasti pláže Kata na ostrově Phuket.
Ne, nemusíte se obávat, že vás zahrnu "stovkou nejlepších záběrů z pláže z Thajska". Jednak vím, že by to každého nudilo, a taky se musím přiznat, že jsem záběry tohoto typu vůbec nepořizoval.
Čas jsem trávil vycházkami po okolí a skoro každý druhý den jsem si udělal nějaký výlet.

Thajsko-Phuket - Cestou na ostrov Jamese Bonda Tuto skálu jste mohli vidět v jednom díle Jamese Bonda. Thajsko-Phuket - Cestou na ostrov Jamese Bonda
Jeden z nádherných výletů, který jsem podnikl po ostrově Phuket a okolí, byla cesta na ostrov Jamese Bonda, původním názvem Koh Tapu. Natáčela se tu část bondovky Muž se zlatou zbraní (The Man with the Golden Gun)

Cestou na ostrov Jamese Bonda Cestou na ostrov Jamese Bonda. Cestou na ostrov Jamese Bonda
Projížděli jsme krajinou plnou úchvatných vápencových skal. Takové se prý vyskytují jenom na několika místech na světě.

Nařezávání stromu. Na plantáži se nařezávají mladší stromy, tento slouží jenom pro demonstrační účely. Usazenina vyklopená z vany Lisování v ručním lisu
V rámci okružní jízdy po ostrově Phuket jsme se zastavili i na kaučukové plantáži. Tady nám předvedli, jak vypadá sběr kaučuku: nejprve se stromy nařežou - odstraní se proužek kůry. To se děje v noci, protože pak šťáva, kterou chytají do misek, teče dlouho, než zaschne. Nachytaná šťáva se smíchá se sodou a nechá vysrážet v plochých vanách. Usazená vrstva surového kaučuku se vylisuje, aby se zbavila přebytečné vody a potom vysuší na slunci. Takto připravený surový kaučuk je připraven k odeslání k dalšímu zpacování v továrnč.

Západ slunce nad mořem, Thajsko, Phuket Západ slunce nad mořem, Thajsko, Phuket Západ slunce nad mořem, Thajsko, Phuket
Některé večery jsem se bavil fotografováním západů slunce nad mořem. Tohle jsem vyfotil (ze stativu, samozřejmě) z okna hotelového pokoje.

Tak toto je plod kešu. Oříšek vykukuje v dolní části, je nutno ho rozlousknout a usušit. Zasyrova je šťáva obsažená v oříšcích jedovatá. Loupání oříšků kešu. To nejlepší v Thajsku jsou ananasy. Ty kyselé zelené, co se prodávají u nás, vůbec nesnesou srovnání s lahodnou chutí plodu čerstvě uřezaného na poli.
Další seznámení s ostrovem probéhlo v teréním automobilu. Shlédli jsme mimo jiné ukázku loupání kešu oříšků. Práce v nanufaktuře prý vypadá obdobně. A zastavili jsme se na ananasovém poli. Ananas uřezaný přímo na poli je nejlepší.

Domorodá vesnice Opice cvičená ke sběru kokosových ořechů. Aby nevzala do zaječích, je držena na řemínku Vyhlídka
Viděli jsme taky domorodou vesnici a opice používané ke sběru kokosových ořechů.

Jeden z dalších dnů jsem strávil výletem v nafukovacím člunu po řece. Výlet na člunu po řece Výlet na člunu po řece
Jeden z dalších dnů jsem strávil výletem v nafukovacím člunu po řece. Krajina, kterou jsme projížděli, byla pěkná. Nebyl to ovšem žádný adrenalinový sport, ale jenom plavba po větším potoku (bylo zrovna období sucha).

Tranvestitshow Tranvestitshow Tranvestitshow
Jsem napůl žena, napůl muž aneb tranvestitshow.

Ležící Budha Vspup do chrámu Oltář
Návštěva jeskynního chrámu

Copyright © Vladimír Rýpar, 2007
Snímky jsou pořízeny na kinofilm kompaktním fotoaparátem Samsung ECQ1
Domovská stránka projektu: https://cestuji.infoSpřátelené stránky: Konstrukční kancelář ACR-Engineering