Cestopis Madagaskar


Volání dálek - cesty, cestování, cestopisy  
 


Pokud byste mi chtěli poslat zprávu, máte k dispozici adresu

Počet shlédnutí od 13.04.2013:
9997

Spřátelené stránky:Vítejte na stránce s cestopisem popisujícím naše zážitky na ostrově Madagaskar.

Na těchto stránkách najdete cestopis z ostrova Madagaskar, kde jsme pobývali tři týdny v březnu a dubnu roku 2013, tedy na konci období děšťů, mimo hlavní turistickou sezónu. Na Madagaskaru jsme si pronajali auto s řidičem a nejprve jsme zamířili na západ do Morondavy, plavili jsme se lodí po řece Tribishina, navštívili jsme alej baobabů, zamilovaný baobab a posvátvý baobab. Z Morondavy jsme se vrátili do Antsirabe a odtud jsme pokračovali na jih / jihozápad. Navštívili jsme kráterové jezero Tritriva, prales v Ranomafaně, hory v rezervaci Andringitra, park Isalo a safírové doly v Ilakaka. Pak jsme přeletěli na sever Madagaskaru, tam jsme navštívili Montagne de Ambre, udělali jsme si zajímavé fotky při putování přes tři pláže a na Tsingy Rouge, pořádně jsme se zapotili v rezervaci Ankarana, abychom se nakonec ochladili v moři La Mer d'Emeraude. Detailní trasu najdete v itineráři nebo na mapkách níže.

Zde jsou dvě mapy Madagaskaru na serveru Google, na kterých jsem pokud možno detailně zachytit průběh celé naší cesty. Trasy a jednotlvé body zájmu byly zaznamenány pomocí GPS navigace. Kliknutím na odkaz pod mapou si ji můžete zobrazit přes celou obrazovku. Pokud máte zapnutou vysokou úroveň zabezpečení v internetovém browseru, musíte povolit, aby se na stránce zobrazovaly i prvky, které nebyly doručeny bezpečně, jinak se z pro mne nepochopitelných důvodů nezobrazí trasy (a to jsou taky uloženy na serverech Google).

Jižní část naší cesty:


Zobrazit mapu jižní části ostrova Madagaskar v samostatném novém okně

Severní část naší cesty:


Zobrazit mapu severní části ostrova Madagaskar v samostatném novém okně

V případě zájmu se můžete podívat na čtyřicetiminutový videodeník z cesty po Madagaskaru. Video se volá ze serveru youtube.com:
Stejné video si můžete v případě zájmu stáhnout ze serveru uloz.to v rozlišení 720x404 bodů komprimace DivX (900MB):
http://uloz.to/xAvbtuW4/madagaskar-videodenik-z-cesty-v-breznu-2013-720x404-avi/

nebo ve full-HD rozlišení 1920x1080 bodů, komprimace AVCHD (1,4GB)
http://uloz.to/xag1tuW4/madagaskar-videodenik-z-cesty-v-breznu-2013-full-hd-mp4

Nálepky: Madagaskar na konci období dešťů, Madagascar na podzim, Madagaskar mimo hlavní turistickou sezónu

Na hlavní menu   ||   Vpřed: Morondava