Logo - Antelope CanyonVolání dálek - cesty, cestování, cestopisy  
 
 

Pokud byste mi chtěli poslat zprávu, máte k dispozici adresu
Spřátelené stránky:ANTILOPÍ KAŇON

Antelope Canyon


Poblíž přehradní nádrže Lake Powell se nachází na indiánském území velice pěkný slot kaňon, který v červené pískovcové skále vyhloubily vody z přívalových dešťů.
Ideální doba návštěvy je pravé poledne (+- 1 hodina), v té době slunce ideálně osvětluje stěny kaňonu.
Indiáni za návštěvu vybírají vstupné - za vjezd na parkoviště 6 dolarů za auto, 25 dolarů za osobu pak zaplatíte za dopravu terénními auty ke kaňonu a za vlastní návštěvu.
Kaňon je hodně populární - jsou tu návaly lidí. My jsme na parkoviště přijeli kolem jedenácté hodiny, na řadu jsme ale přišli až ve dvě odpoledne, kdy už není optimální světlo pro focení.

Horseshoe Bend

Nedaleko od Antelope Canyon vytváří řeka Colorado velice pěkný a fotogenický meandr, který připomíná koňskou podkovu. Odtud také pochází anglický název - Horseshoe Bend. Pokud budete nuceni podobně jako my čekat delší dobu na vstup do antilopího kaňonu, můžete v mezičase Horseshoe Bend navštívit.


Antilopí kaňon - vstup Antelope Canyon Antilopí kaňon
Na levém snímku je zachycen vstup do Antilopího kaňonu v té vzácné chvíli, kdy se v záběru nemotají davy turistů. I uvnitř je problém udělat pěkný snímek, aniž by vám někdo strčil hlavu do záběru.

Antelope Canyon Antilopí kaňon Antelope Canyon
Jak už jsem psal výše, na vstup do Antilopího kaňonu byla dvouhodinová fronta, takže jsme se tam dostali až ve dvě hodiny odpoledne, kdy už není optimální světlo pro focení.

Horseshoe Bend Horseshoe Bend Horseshoe Bend
Nedaleko od Antelope Canyon vytváří řeka Colorado velice pěkný a fotogenický meandr, který má jednu malou nevýhodu - musíte mít hodně "široký" objektiv, aby se vám celá podkova vlezla do jednoho snímku.

Copyright © Vladimír Rýpar a Jiří Šámal, 2007
Snímky jsou pořízeny na kinofilm, oskenovány v minilabu
Domovská stránka projektu: https://cestuji.infoZpět: Bryce kaňon Na hlavní menu Vpřed: Coyote Buttes