Mexico
MEXIKO
CESTOPIS

Stránka věnovaná cestování po Mexiku- - - - - ZDRAVÍ, PROFYLAXE - - - - -


Podle (10) je doporučeno očkování (profylaxe) proti virové hepatitidě A, břišnímu tyfu, tetanu a poliomyelitidě. Komárů je v Mexiku spousta, ale nebezpečí malárie je v běžně turisticky navštěvovaných oblastech malé, takže chemická profylaxe se prý bežně nemusí provádět. Ale informujte se na hygienicko-epidemiologické stanici o aktulní situaci v jednotlivých oblastech. I kvůli klidnému spaní doporučuji přibalit si do zavazadla repelent.
Počítejte s cestovním průjmem nebo zácpou (průjmy kvůli bakteriím, které vaše tělo nezná, zácpy kvůli velkým změnám nadmořské výšky.)
Mexiko je země nižších hygienických standardů, vyplatí se dodržovat zásady osobní hygieny, jíst v takových restauracích, kde to alespoň vypadá nadějně, jíst jídla, která alespoň pěkně vypadají a jsou dobře tepelně zpracované (nebezpečné prý mohou být například syrové ústřice a jiná mořská havěť), ovoce a zeleninu koupenou na tržišti si sám loupat…
Pokud ještě nemáte zkušenosti s cestováním, doporučuji obstarat si tuto knihu. První část obsahuje přehled jednotlivých zemí a zdravotních rizik v nich, druhá pak praktické rady (cestovní lékárnička, hygiena, popisy nemocí, první pomoc při různých nepříjemnostech, jako je kousnutí hadem, štírem..., rozsáhlá kapitola o průjmech (jak poznat, kdy jde o běžný cestovní průjem a kdy třeba o bacilární dyzentérii nebo o choleru) atd atd atd.)
Stála 280 Kč, možná ji seženete někde v knihovně nebo antikvariátu.
Copyright © Vladimír Rýpar 2003

Cesty daleké i blízké - stránky věnované cestování